İngilizce Özel Grupları

İngilizce Özel Grupları

Günümüzde ebeveynler; çocukların, ağzından çıkacağı ilk kelimeyi bekledikleri kadar ikinci dilde öğrendikleri kelimeleri de söylemesini hevesle bekliyorlar.  Anne babalar çocuklarının Türkçe öğrenirken aynı zamanda İngilizce de öğrenmelerini istiyor. Uzmanlar bunun için en uygun yaş aralığının 1 – 3 arası olduğunu dile getiriyor. Çünkü bu yaş aralığı çocukların öğrenmeye en açık ve kalıcılığının da en fazla olduğu zamanlar. Çünkü çocuk bu yaşlarda dili doğal şekilde öğretiyor. Bu bilgiler ışığında hazırlanan ‘İngilizce Özel Grupları’ ile çocuklar, tamamen İngilizce konuşulan sosyal bir ortam içerisinde dil edinimlerini gerçekleştiriyor.

İngilizce Özel Grupları İçinde Neler Var?

İngilizce Özel Grupları

Çocukların şarkı söyleyerek İngilizce öğrenmesi en kolay yollardan biridir. Şiirler, şarkılar ve masallar ile dil öğrenen çocuk aynı zamanda kültürel olarak da bilgi edinmektedir. Çocuk küçük yaşta farklı düşünme becerileri kazanmakta, öğrendiği farklı kültür ve fikirler ile ufku genişlemektedir. Çocuk daha küçük yaşta dünyayı bütüncül bir anlayış ile yorumlayabilecektir. Bu etkinlikler uygulanırken, çocukların hareketler ile konuşmayı ilişkilendirmesiyle kalıcı öğrenmeleri çok daha kolay olmaktadır.

Çocukların oyun evi rehberleri eşliğinde yabancı bil ortamına dalmaları ile günlük yaşam koşullarında bilgi edinmelerine olanak sağlamaktayız. Çocuğa basit bir yaşam ortamında verilen dil hem öğrenmeyi kolaylaştırması hem de eğlenceli olması bakımından İngilizce öğrenmede oldukça etkili olmaktadır. Çocukların arkadaşlarıyla beraber yabancı dilde iletişim içinde olması sosyalleşmesini sağlarken, ileri yaşlarda ”Biliyorum, ama yanlış konuşurum diye çekiniyorum” algısını da ortadan kaldırmaktadır. Küçük yaşta İngilizce sözcük kullanmaya aşina olan çocuk, yabancı dilde fikrini söylemekten çekinmeyecek ve konuşmaktan utanmayacaktır. Çocuğun kendisiyle aynı dilde konuşan arkadaşlarıyla iletişim kurması, çocuğa özgüven sağlayacaktır.

Çocuğa görelilik ilkesi gereği etkinlik süresince çocuk, çeşitli oyuncaklar ve eğitici oyunlar ile karşı karşıya getirilmektedir. Çocuğun yaşına uygun öğrenme yöntemleri önemsendiğinden İngilizce Özel Grupları aktivitesi oyna, eğlen, öğren politikası eşliğinde gerçekleşmektedir. Çocuk eğlenme ortamında çeşitli yabancı dilde materyale maruz bırakılarak ikinci dili edinmesinin doğal olarak gerçekleşmesi hedeflenir.

Siz de çocuklarınızın en cesur ve hata yapmaktan korkmayan dönemlerinde kalıcı ve eğlenceli bir şekilde İngilizce öğrenmesini istiyorsanız, İngilizce Özel Gruplarımız ile tanışın!

Erken yaşta İngilizce öğrenmenin faydaları ile ilgili yazımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir