4 – 6 Yaş Aktivite Grupları

4 – 6 Yaş Aktivite Grupları

4 – 6 yaş aktivite grupları ile çocuklara eğlenceli, interaktif aktiviteler aracılığıyla verilen etkinlikler; yaratıcılık, iletişim, eleştirel düşünme, liderlik ve işbirliği becerilerini kullanmayı öğretir.

4 - 6 yaş aktivite grupları

4 – 6 Yaş Aktivite Grupları için Etkinliklerimiz Neler?

Oyun evin de gerçekleştirilen Fen ve doğa etkinlileri ile çocukların günlük hayatta gerçekleşen yağmur, rüzgar, bitki yetiştirme gibi doğa olaylarını, anlaması ve bu etkinlikler sayesinde çocuklar günlük yaşamda gerçekleşen olayları, mevsimleri, doğadaki hareketleri, neden- sonuçlarını, olaylar arasındaki bağları öğrenmesi hedeflenir.

Sanatsal etkinliklerle beraber gözün, parmakların, elin, bileğin ve gövdenin eş güdüm içerisinde çalışması organlar arasındaki koordinasyonun artması sağlanır.

Çizgi çalışmaları, taşırmadan boyama ve şekiller çizme etkinlikleri ile 4- 6 yaş arası çocukları okul ve hayata hazırlamak hedeflenir. Sayıları, harfleri daha iyi öğrenebilmesi için ritmik sayma çalışmaları , kavramsal matematik ve Türkçe etkinlikleri ile eğlenerek öğrenmeleri sağlanır.

Hedef yaratıcı düşünme ve problem çözmeyi geliştirmek, konuşma ve iletişim becerilerini oluşturmak, bilginin uygulanması ve aktarılmasını öğretmek ,liderliği ve kişisel gelişimi teşvik etmek ve eğitim sırasında eğlenerek, gelecekteki okul yıllarına ve hayatlarına ömür boyu sürecek bir öğrenme aşkını oluşturmaktır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir