2 – 4 Yaş Oyun Grupları

2 – 4 Yaş Oyun Grupları

Çocukların gelişiminde oyunun yeri önemlidir. Çocuk ne kadar farklı türde oyunla bir araya gelirse gelişimi de o denli hızlı olur. Ancak oyunun çeşidi kadar niteliği de çok önemlidir. 2 – 4 Yaş Oyun Grupları aktivitelerinde, öğrencinin bilişsel gelişimine uygun ve motor becerilerini tetikleyen tarzda etkinlikler ve oyuncaklar seçilmesi gereklidir.

2 – 4 Yaş Oyun Grupları Etkinliğinde Neler Var?

Bilge Anne Oyun Evi’nde grup etkinlikleri seçilirken çocukların keyif alacağı tarzda aktivitelerin olmasına büyük önem verilir. Etkinlikten keyif alan çocuklar kendilerini sıkılmadan oyuna verebilecek, arkadaşlarına uyum sağlayabilecek ve oyunların içine yedirilmiş zihinsel gelişimi destekleyen içerikler ile öğreneceklerdir. Tıpkı Bilge Anne Oyun Evi’nin en temel politikasında olduğu gibi ”Oyna, Eğlen, Öğren”!

Oyun evinde gerçekleştirilen kes-yapıştır-boya etkinlikleri sayesinde çocukların ince motor becerilerini geliştirmesi hedeflenir.

mersin oyun evi

Parkur etkinlikleri ile hem kaba motor yeteneklerinin  hem de koordinasyon ve dengelerinin artması amaçlanır. Çocuk tüm bu süreçte akranları ile beraber etkinliklerde yer alacağı için arkadaş edinir ve sosyalleşir.

Oyun evinde dikkat ve hafızayı arttıran etkinlikler ile çocuğun bilişsel gelişiminin hızlanması amaçlanır. Bunun için çeşitli materyaller ile hazırlanmış oyunlar oynanır. Çocuk oyunlar esnasında sırasını bekleme, paylaşma, yönergelere uyma ve diğer çocuklarla beraber hareket etme gibi çocuğu sosyal hayata hazırlayan beceriler edinir.

Bilge Anne Oyun Evi’nde düzenlenen 6 – 24 Ay Bebek Aktiviteleri ve 4 – 6 Yaş Aktivite Grupları etkinlikleri için ilgili kelimenin üzerine tıklayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir