Çocuklar için Deneyler

Çocuklar için deneyler, oldukça geniş fen bilimleri içeriklerine sahiptir. Bilimi yaşamın kendisi olduğu düşünülürse bu oldukça doğaldır.  Hayatın her alanında, attığımız her adımda bilimle karşılaşırız. Çoğu zaman meydana gelene olayların bilimsel açıklamasını göz ardı ederiz ve açıklamasını duyduktan sonra çok şaşırırız. Bilim & Teknoloji atölyemizin önemi de buradan gelmektedir: Hayata fen penceresinden bakmak.

Bilim & Teknoloji atölyemizin yegane amacı, çocukların bilimsel okuryazarlık becerileri edinmesini sağlamaktır. Bilimsel okuryazarlık öğrencinin hayatında gördüklerini mantık süzgecinden geçirerek yorumlamasını, analiz etme, sebep-sonuç ilişkisi kurma, yorumlama gibi becerilerini geliştirmesini sağlar. Çocuk çevresinde gerçekleşen olaylara oluşturduğu fen penceresinden bakarak farkındalık kazanır.

Çocuklar için Deneyler Atölyesinde Neler Var?

çocuklar için deneyler

Bilim & Teknoloji atölyemiz eğlenceli deneyler ve etkinliklerden oluşmaktadır. Çocukları, yakın çevresinden başlayarak uzaya doğru yol aldıkları bir yolculuğa çıkarıyoruz. Organ modelleri, Güneş gözlemi, bitkilerin dünyası, gezegenler duvarı, göremediğimiz canlılar gibi bir çok bilimsel etkinlik çocukların dünyasına eğlenceli bir şekilde dahil oluyor. Her deneyde mutlaka çocuğun aktif katılımı önemsendiğinden çocuklar etkinlikleri kendileri deneyimler. Atölye ile sorgulama yapma, neden-sonuç ilişkisi kurma, çıkarım elde etme gibi becerilerin yanında grupla çalışma, iletişim kurma ve yaratıcılık gibi yönlerin de gelişmesi amaçlanır.

Akıl ve Zeka Oyunları Atölyesi etkinliklerine ve içeriğine ulaşmak için burayı tıklayınız.