Çocuk Dansı ve İç Huzur

Dans; büyük küçük demeden herkesi eğlendiren eden bir aktivite, herkesin mutluluğunu yansıttığı bir ifade etme biçimidir. Duygu ve düşüncelerin vücut hareketleri ile aktarıldığı çocuk dansı etkinlikleri, çocuklarımızın özgüvenini, ruhsal ve fiziksel gelişimini destekler.

Dans Etmenin Faydaları

  • Dans eğitimi alan çocukların vücutları esneklik kazandır. Daha dinç, daha dayanıklı olurlar. Egzersizlerin kasları uzatarak yapılması vücut çizgilerinin ilerleyen yaşlarda da daha güçlü, zarif ve estetik olmasını sağlar.
  • Duruş (posture) bozukluklarının düzeltilmesine, düz tabanlığa, içe basma ve bacak deformasyonu gibi rahatsızlıklara olumlu katkılar sağlar.
  • Öğrenciler günlük hayatta doğru ve sağlıklı beslenmeyi öğrenir. Obezite ile mücadele konusunda hem yararlı hem de eğlencelidir.
  • Dans dersleri çocukta plan yapma, strateji geliştirme, disiplin ve odaklanma gibi becerilerin kazanmasına yardımcı olur. Çocuğun tutarlılık ve süreklilik kazandırır. Bu da akademik başarıyı arttırır.
  • Dans, çocukların hayal güçlerini sergilemesine olanak sağlar. Yaratıcılığı destekler, çocuğun sanata olan merakını arttırır.
  • Çocuğun sosyalleşmesini ve iletişim becerilerinin artmasını sağladığı gibi, grupla işbirliği yapmayı ve sorumluluk almayı kazandırır.
  • Öğrencilerin aileleri karşısında dans etmeleri, onların sahneyle daha erken yaşta tanışmasını sağlar. Öğrencilere prova sürecini, kulis adabını, sahne sırasını beklemeyi ve seyirci karşısına çıkmayı öğretir.

Çocuk Dansı için Hangi Tarz?çocuk dansı

Çocuğun dansa olan yeteneğini keşfedebilmek adına, onu farklı türler ile tanıştırmalısınız. Çocuk kendini en iyi şekilde ifade edebileceği, kendini özgür hissedeceği tarzı keşfedecektir. Oyun evimizde dünya yerel toplulukları, Hip Hop, Michael Jakson tarzı ve son dönemlerin gözdesi K-pop dans etkinlikleri verilmektedir.

Çocuk dans ile kendini ifade edip yoga etkinliği ile iç huzura ulaşır. Çocuğun gelişiminde birden fazla faktör bütünleşik bir yaklaşımla ele alınır. Oyun evimizdeki yoga etkinliğimizi inceleyerek çocuklarımızın gelişimini etkileyen farklı atölyeler hakkında bilgi alabilirsiniz.