Okul Öncesi Akıl ve Zeka Oyunları

Eğlenirken öğrenerek oyun oynama, çocukların zeka gelişimi için oldukça önemlidir. Bu amaçla akıl ve zeka oyunları çocukların zihinlerini çalıştırmaları ve belleklerini güçlendirmeleri adına oldukça önemlidir. Zeka oyunları çocukların yeteneklerini ortaya çıkarır. Dahası yeteneklerini geliştirmesine katkı sağlar. Akıl ve zeka oyunları ile çocuk sürekli düşünür ve bir sonraki hamlesinin ne olacağı üzerine tahminler yürütür. Bu da çocukta farklı bakış açılarının gelişmesini sağlar.

Zeka oyunlarının çocuklara kattığı önemli özelliklerden bir tanesi de araştırmacı ruhtur. Zeka oyunları sayesinde sürekli soru soran ve sorduğunun ardına düşen çocuk merakını giderdiğinde araştırma yapmanın doyumuna ulaşır. Bu sayede daha çok soru sorup araştırarak daha çok cevap elde etmek ister. Bu zihniyete sahip olan çocuklar hayatlarında daha başarılı olur.

akıl ve zeka oyunları

Çünkü zeka oyunları yeteneğin yanında dikkat de gerektirmektedir. Oyun evimizde çocukların yaşına uygun zeka oyunları tercihleri hem oyunda eğlenmelerini hem de bilişsel düzeylerini arttırmalarını amaçlıyoruz. Bu bağlamda zeka oyunları saatlerimiz ile çocukların ilgilerini çeken etkinlikler düzenliyor, hem de geçirdikleri zamanı değerli kılıyoruz.

Hayatta başarılar kadar başarısızlıklar da mevcuttur. Önemli olan bu başarısızlık durumlarında yılmadan yoluna devam etmektir. Bu konuda zeka oyunları çocuklara pek çok şey öğretirken tüketen değil de üreten bireyler olmaları konusunda da oldukça önem arz etmektedir. Çocukların gelişimlerini destekleyecek bir başka etkinlik ise Fen Bilimleri Deneyleridir. Bilim & Teknoloji atölyemizde bu konuda yaptığımız çalışmalar buradan inceleyebilirsiniz.